Розкриємо таку хворобливу для багатьох тему, як основні поломки кондиціонерів та їх можливий ремонт. Болючою ця тема стала тому, що більшість кліматичних компаній намагаються відмовити замовника від ремонту кондиціонера, продавши йому новий агрегат (зовнішній блок або весь кондиціонер). Це і зрозуміло, таким чином компанія заробляє на продажі, плюс демонаж і монтаж обладнання. Але, що добре для продавця не завжди добре для покупця, тому що кошториси ремонту обладнання та його заміни, як правило, не зіставні. Хоча це правило справедливо для великих напівпромислових кондиціонерів, маленький побутовий спліт найчастіше дійсно простіше поміняти. Далі ми розглянемо найчастіші поломки кондиціонерів окремо по блоках.

Найчастіші поломки та можливі варіанти їх усунення:

      1. Пульт дистанційного керування (ДК) не вмикається, не реагує на кнопки, індикатор не працює. Це найчастіша причина всіх викликів ремонтника (приблизно 70% випадків). Майже завжди лікується заміною батарейок. Рідше, якщо все-таки пульт зламався, можна купити оригінальний пульт у офіційного дилера (довго і дорого), або купити універсальний пульт і запрограмувати його.

​​2. За сигналом пульта дистанційного керування кондиціонер включається, відкриває жалюзі, включається вентилятор внутрішнього блоку, холод не йде. Причин такої поломки може бути багато, але, як правило, всі вони знаходяться в зовнішньому блоці. Це може бути не якісне міжблочне з'єднання і не достаток фреону і вихід з ладу компресора. У будь-якому випадку поломка серйозна, виклик майстра обов'язковий.

     3. При включенні на охолодження кондиціонер дме гарячим повітрям. Як правило, це не якісне міжблочне з'єднання або вийшов з ладу вентилятор зовнішнього блоку. У першому випадку ремонт обійдеться у вартість одного виклику майстра. У другому два виклики плюс перемотування двигуна.

     4.                      Кондиціонер вмикається, але незабаром вибиває захисний автомат. Компресор точно згорів. Дуже типова і найдорожча поломка. Іноді разом із компресором вигоряє силова електрика, магнітний пускач та (або) пусковий конденсатор.


    5.  Кондиціонер працює в режимі охолодження, але потужність недостатня. Через деякий час з внутрішнього блоку чути сторонні шуми. Вилітають кристалики льоду, підтікає вода. Найчастіша причина такої поломки - брак фреону, рідше - неправильна робота електроніки.

 6.      Кондиціонер не реагує на сигнал пульта, але з пультом все гаразд. На РК-індикаторі змінюються режими, уставка температури, загалом все гаразд, але кондиціонер все одно не реагує. Це ознаки поломки електроніки внутрішнього блоку. Якщо кондиціонер не дуже старий, можна замовити плату через офіційний сервісний центр. Для старих неінверторних кондиціонерів є ще одна можливість. Установка універсального блоку управління кондиціонером, штука не дуже зручна та не дуже надійна. У комплект універсального блоку входить два пульти дистанційного керування, настінний з блоком індикації і звичайний бездротовий. Недолік цього варіанта в тому, що на деяких кондиціонерах він не керує жалюзі, тому вони постійно відкриті. 

7. Неприйнятний шум зовнішнього блоку, можливо, низькочастотна вібрація по стіні будинку. Вкрай неприємний для майстра варіант, можливо, що завгодно: від заводського дефекту, якщо кондиціонер новий, до надлишку фреону, або неприйнятно великого зносу компресора.

Контакти
м. Вінниця, вул. Янгеля 30
магазин Кондиціонери
Інформація для відвідувачів
Вся інформація на сайті: технічні характеристики, фото, наявність на складі, вартість товарів - носить інформаційний характер і не є публічною офертою.